Odsłony: 7188
Drukuj

                                                              NOWOŚĆ WYDAWNICZA !


                                     
Cheng Man Ching - "Trzynaście rozpraw o Tai Chi Chuan"

                                                  
Str. 252  Wydawnictwo Medium

Mistrz Cheng Man Ching (1901-1975) jest jednym z najbardziej znanych na świecie popularyzatorów tai-chi. Sam zaczął w młodości praktykę z powodów zdrowotnych. Około siedmiu lat studiował u jednego z najsłynniejszych mistrzów w historii tai-chi, profesora Yang Cheng-fu, z trzeciej generacji mistrzów tai-chi rodziny Yang, twórcy klasycznej, długiej formy stylu Yang.

Dr Yang Ywing Ming –„Qigong Taiji, Wewnętrzne podstawy Taijiquan”

Str.154 , okładka miękka, Wydawnictwo YMAA Kraków

Książka omawia w skrócie tło i zasady chińskiego Chi Kung i Tai Chi Chuan oraz objaśnia kilka zestawów ćwiczeń Chi Kung Tai Chi. Uzupełnieniem tego podręcznika jest taśma wideo Chi Kung Tai Chi Chuan. Książka i taśma zawierają szczegółowe wyjaśnienia i demonstrację zawartych w nich ćwiczeń tak, by czytelnik mógł podjąć samodzielną naukę. Ponadto książka przedstawia podstawową teorię i zasady Chi Kung.

Krzysztof Maćko – „Tai Chi Chuan, Filozofia i praktyka”

Str.168, okładka miękka, Wydawnictwo KR

 Książka ta nie jest podręcznikiem do nauki Tai Chi, jednak może być pomocna zarówno dla osób początkujących, które szukają wyjaśnienia podstawowych zasad, jak i dla zaawansowanych, jako weryfikacja i porównanie własnych doświadczeń z doświadczeniami autora. Książka zawiera opis podstawowych zagadnień związanych z Tai Chi, szczegółowy opis formy 24 ruchowej stylu Yang oraz informacje na temat ćwiczeń z bronią.

 Dr Yang Ywing Ming – „Taijiquan, Klasyczny styl Yang”

Str.340 , okładka miękka, Wydawnictwo YMAA Kraków

Taijiquan Klasyczny styl Yang zawiera pełny i szczegółowy opis tradycyjnej, długiej formy Taijiquan stylu Yang wywodzącej się od Yang Pan-Hou. Dr Yang Jwing-Ming krok po kroku opisuje sekwencję 112 postaw, wyjaśniając metody prawidłowej regulacji ciała, oddechu, umysłu i Qi (energii). Omówione zostały również zestawy Qigong Taiji stanowiące klucz dla zrozumienia wewnętrznej strony form i ruchów, teoria Taiji, związki Qigong z Taijiquan, trening dźwięków oraz stanowiące kanon wszystkich systemów Taiji - Trzynaście Postaw. Książka dla każdego prawdziwego entuzjasty Taijiquan.

Jou Tsung Hwa – „Droga Tai-Chi”

Str. 288 , okładka miękka, Wydawnictwo Ravi

Książka zawiera kompletny opis zagadnień i form Tai Chi Chuan. Książka bazuje na stylu Yang, lecz zawiera również informacje o innych stylach. Znajduje się w niej kompendium wiedzy na temat tej sztuki. Zawarte tu zostały podstawowe, jak i głębsze teorie Tai Chi.

Mantak Chia, Juan Li – „Wewnętrzna praktyka Tai Chi”

Str. 231 Oficyna Wydawnicza Aba

Książka omawia wewnętrzną pracę ciała podczas ćwiczeń Tai Chi. Pozycja pomocna dla osób pragnących głębiej zrozumieć mechanikę i energię ciała i ducha. Zawarto w niej wiele ćwiczeń i wyjaśnień wewnętrznej pracy nad sobą w powiązaniu z praktyką Tai Chi.

Waysun Liao – „Klasyczne Tai Chi”

Str. 208 Wydawnicwo Galaktyka

Mistrz Waysun Liao omawia wewnętrzne działania i techniki ruchów Tai Chi w oparciu o nowe tłumaczenie trzech podstawowych tekstów, często uznawanych za biblię Tai Chi. Autor mówi, jak zwiększyć wewnętrzną energię (chi) i przekształcić ją w siłę wewnętrzną (jing), tak, aby móc uniknąć ewentualnej konfrontacji fizycznej. Opisy technik uzupełniają rysunki autora

Dr Yang Ywing Ming – „Sekrety Dawnych Mistrzów Taiji”

Str.232 , okładka miękka, Wydawnictwo YMAA Kraków

Przez wieki rozwoju Taiji dawni mistrzowie badali i doskonalili jego zasady. Chcąc uchronić swoją sztukę przed zapomnieniem opisywali ją w pilnie strzeżonych wierszach i pieśniach, przekazywanych tylko najbardziej zaufanym uczniom. Wiersze te i poematy będące niezmierzoną skarbnicą mądrości dla wszystkich praktyków Taiji dopiero w dzisiejszych czasach zostały opublikowane i udostępnione szerszej społeczności. Niniejsza książka zawiera wybrane teksty w tłumaczeniu dr Yang Jwing-Minga i opatrzone jego komentarzem. Czytanie i rozważanie Klasyk Taiji jest zawsze nieustannym źródłem inspiracji i motywacji do doskonalenia swojej sztuki i powinno być stałym nawykiem każdego poważnego praktyka Taiji.

Douglas Wile – „Podstawowy kanon Tai-Chi w tradycji rodziny Yang”

Str. 184, Wydawnicto Medium

Książka niniejsza jest prezentacją jednej z najszlachetniejszych tradycji rozumienia i nauczania owych zasad. Wydobywa i udostępnia klasyczne teksty dotyczące praktyki tai-chi, a pochodzące od mistrzów, których sława i głębia doświadczenia wydają się niedościgłe. I właśnie ci mistrzowie zapraszają nas do swojej szkoły, abyśmy pod ich kierunkiem wzbogacali własne doświadczenie. Ile jest warstw rozumienia tych wskazówek – to temat do odkrycia i nie ma innego sposobu, aby się o tym przekonać, niż podążać za nimi we własnej praktyce i odsłaniać kolejne horyzonty.

Huaching Ni – „Siła ruchu, doskonalenie Chi”

Str.296, DomWydawniczy Rebis

Tai chi - chiński system łagodnych ćwiczeń fizycznych i medytacji ruchu. Podstawy filozoficzne, cele ćwiczeń i opis wybranych układów szczególnie przydatnych do pobudzania wewnętrznej energii i spowolniania procesów starzenia się. Autor oprócz istotnych zagadnień dotyczących Tai Chi, dzieli się swoimi doświadczeniami z wieloletniej praktyki tej sztuki.

Chungliiang Al. Huang – „W uścisku z tygrysem, powrót na górę”

Str.217, DomWydawniczy Rebis

Pozycję Niewiele jest na świecie prac o tai chi, napisanych przez azjatyckich praktyków z myślą o zachodnich czytelnikach. Książka to pod tym względem jest wyjątkowa. Mistrz Chungliang Al Huang, "tancerz tai ji", nie ogranicza się tylko do prostego opisu technik. Głęboko wnika w istotę chińskich ćwiczeń gimnastycznych i sugestywnie przekazuje ich niepowtarzalny klimat.

Dr Yang Ywing Ming – „Miecz Taiji, klasyczny styl Yang”

Str.232 , okładka miękka, Wydawnictwo YMAA Kraków

Poza sekwencją solo, formami Qigong i Pchającymi Dłońmi, Taiji zawiera niezwykle piękną i skuteczną formę miecza. Trening z mieczem wznosi sztukę na wyższy poziom, rozciąga energię Qi i pogłębia koncentrację. Oprócz tego daje wiele satysfakcji pochodzącej z wykonywania eleganckich i pełnych gracji ruchów. Niniejszy przewodnik omawia historię miecza i teoretyczne wskazówki na temat treningu. Oprócz szczegółowego opisu pełnej sekwencji miecza Taiji oraz specjalnie pod tym kątem opracowanego zestawu ćwiczeń Qigong, zawiera również opis bojowych zastosowań i niezwykle rzadko nauczane formy walki

Edmund Baka – „Dao bohatera. Idea samorealizacji w chińskich wewnętrznych sztukach walki”

Str.149 , okładka miękka, Wydawnictwo Nomos

Samotny i szlachetny wędrowiec działając nie w imię swych egoistycznych celów i korzyści, ale dla dobra wspólnego i sprawiedliwości - to w dalszym ciągu, w wielu różnych przebraniach i modyfikacjach rycerz youxia. Jego indywidualizm, samotność, często wykraczanie poza ustalone normy konstytuują bohaterską postać, która przez wieki nie straciła wiele na swej popularności. Interesujące uwagi Autora wskazują w tym względzie na uniwersalizm takiej postaci, co stanowić może niezły przyczynek do rozważań nad uniwersalnością ludzkiej natury, której pewne elementy wykazują cechę niezwykłej niezmienności niezależnie od czasu, przestrzeni i kultury.
Z recenzji prof. Łukasza Trzcińskiego.